Trevliga saker framöver

... så börjar vårens aktiviteter bokas!
Vi kommer att medverka under tjejkvällar lite varstans över stan. Här närmast under Oleary´s jubileumsdagar och deras tjejkväll den 22 Februari.
Vårt nyöppnade gym - endast för kvinnor (Aktiv kvinna) har vi upprättat ett nära samarbete med och kommer där att blistå med både tips och råd vad gäller god hälsa och skönhet!
Det är extra kul att hitta samarbetspartners, där du som kund/gäst kan få ett mervärde i det att flera aktörer erbjuder trevligheter under ett och samma tak..
Tillsammans med vuxenskolan anordnar vi i år igen Make up kvällar, den nästkommande är i Mars. Återkommer med datum.

Dessutom är jag stolt över att få samarbeta med Läkarhuset i Norr. Kliniken i Umeå som erbjuder både kosmetiska och kirurgiska ingrepp, sprutningar med Restylane, Botox mm för den som är intresserad. Hudläkare och kirurger av högsta klass - finns hos oss några ggr per termin för konsultationer och behandlingar. Aktuella datum påannonseras i Norran och via facebook och hemsida.

Låt en välutbildad terapeut och läkare ta hand om dig - Vi är SHR godkända Hudterapeuter och Läkarhuset i Norr har gedigen erfarenhet inom sitt område. Godkända utbildningar är ett måste!

Välkommen

...så dansar vi ut julen!

Efter några veckors intensiv julrusch är vi åter i balans och lugn på salongen.
Tack än en gång för förtroendet ni alla har för oss.
2011 var ett fantastiskt år och 2012 kommer säkert att bli ännu bättre.
Julförsäljningen gick över förväntan och jag kan tro att många av er fått presentkort i julklapp!


Nu står vi redo att hjälpa dig till rätta i behandlingsutbud och gallra bland alla fina produkter vi har.
Det finns fortfarande kvar några av de fina julkappserbjudanden vi haft från bl a Decleor. Där du betalar för en dagcreme men får både aromessence, nattbaume och ögoncreme inpå.
Ett bra erbjudande då man kanske vill brova ett helt koncept. Eller bara fylla på resenecessären inför kommande resan..

Under januari påbörjar vi så smått vårens kurbehandlingar.
Vill du ha något extra för dig - kom in och be om en konsultation. Den är gratis!
Vill du bli hårfri innan sommaren? - IPL är valet med garanterat resultat.
Vill du ha en permanent makeup? - Eyeliner eller ögonbryn som är så där snygga som du bara önskar hela tiden... Vi utför kosmetsik tatuering med fina resultat.

Välkommen in och rådfråga!
/Helen m personal på Aqua spa
Ps, gott nytt år på er alla!